,, Се чувствувам прекрасно” – Рики Мартин по венчавката со својот партнер

Пејачот Рики Мартин тајно се венча со својот партнер Џван Јосеф.
Веста за венчавката ја открил сосем случајно . По една година од веридбата светски познатата пејачка ѕвезда се венчал тајно .

Мартин на промоцијата на ТВ серијата ,, Убиството на Џани Версаче “ , на црвениот тепих изјави дека се чувствува прекрасно и дека не може Јусеф да го опише како свој вереник .

,,Тој е мојoт сопруг . Мој маж . “ , изјавил Рики Мартин. Тој најавил и дека ќе организира голема забава за достојно да ја прослави својата љубов.

,, Ќе биде типична тридневна забава со вечера , повторена церемонија , забава и опоравување “ , изјави пејачќот за Британските таблоиди .

Рики и Џван се заедно од 2016 и заедно се грижат за 9 – годишните близнаци на Мартин , Матео и Валентино . 

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер