Џејмс Франко: Обвинувањата против мене се невистинити

Џејмс Франко одговори на обвиненијата за сексуално вознемирување од страна на актерка и режисерка.
Актерот ги нарече тврдењата на двете жени “неточни”, објави Асошиетед прес.

Изјавата на Франко за телевизијата Си-Би-Ес беше направена откако “Њујорк тајмс” го откажа настанот денеска во кој режисерот и ѕвезда од филмот “Катастрофален уметник” заедно со братот на актерот, Дејв Франко требаше да имаат интервју со новинар на медиумот .

Весникот соопшти дека го откажале настанот “со оглед на контроверзните тврдења”.

Актерката Пејли го обвини Џејмс Франко за сексуална злоупотреба по добивањето на наградата “Златен глобус” во неделата.

Режисерката Сара Тајтор-Каплан беше излеволтирана на Твитер од фактот дека актерот носеше беџ на движењето “Тајмс Ап” (Времето истече) за време на церемонијата.

Таа тврди дека Џејмс Франко ја снимал во голи сцени за 100 долари дневно.

Франко рече дека го поддржува движењето Times Up за заштита на жените ширум светот од сексуално вознемирување и дискриминација.

„Горд сум што ја преземам одговорноста за она што го направив. Работите ги кои слушнав и беа на Твитер се неточни, но целосно поддржувам луѓе кои имаат можност да зборуваат, затоа што толку долго време немале. Значи не сакам да ги натерам да молчат во никој случај “, рече актерот.

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер