Познатиот актер се прошета со 35-години помлада девојка, никој не го препозна (фото)

Американскиот актер Мел Гибсон со 62 години многумина разочара со својот неуреден изглед.
Тој се појави на улиците на Малибу во друштво на својата 27-годишна девојка Розалинд Рос, а многу минувачи не можеа да го препознаат некогашниот холивудски заводник.

Со долга бела брада и кожата потемнета на сонце, таткото на девет деца изгледа многу постаро, а по мислењето на многу дами и неуредно.

На тоа секако влијаат и дополнителните килограми, и неуредната облека која ја носи.

Мел и Розалинд се во емотивна врска веќе три години и имаат син, Ларс кој се роди лани во јануари.

Мел има седум деца со првата сопруга Робин Мур, черката Хана и шест синови, Едвард, Кристијан, Вилијам, Луис, Мил и Томас.

Исто така е татко на осумгодишна ќерка Луси, која ја доби со руската пијанистка Оксана Григорова.


Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер