Актерката во свој манир: Ги сруши правилата, ги разлути фановите и колегите (фото)

Актерката Бланка Бланко не беше единствената која не се приклучи на бојкотот, па на црвениот тепих на доделувањето на наградите на „Златниот глобус“ се одлучи да не носи црно.
Сепак, таа предизвика најмногу критики и осуда на социјалните мрежи.

Овој пат, иако во својот препознатлив манир, Бланка успеа да шокира и да не биде во тоа единствена.

Иако и покрај молбите на “женското холивудско движење во црно“ се прошета во црвен фустан, сепак беше единствената со ваква провокативна модна облека, која овој пат не беше неопходна.

Foto: Getty

Ваквото нејзино појавување без долна облека, со длабок шлиц во црвен фустан, не наиде на разбирање од публиката и присутните холивудски ѕвезди кои очекуваа солидарност околу идејата јавно да се зборува за проблемот со злоставувањето и сексуалното вознемирување во филмската индустрија.

Foto: Getty

Така релативно непозната по улогите, а препознатлива по стајлингот, актерката очигледно сакаше да ги искористи “своите пет минути“.

Се појави во друштво на долгогодишниот партнер Џон Севиџ (68) и не обрнуваше многу внимание на критиките и негативните коментари.

Foto: Getty

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер