Доделување на Златните глобуси: Средба на поранешни ривали која сите ја исчекуваат

Американските медиуми ја открија и последната тајна поврзана со овогодинешното доделување на Златни глобуси.
Последните четири водителки ќе бидат – Хелен Мирен и Ема Стоун, Анџелина Џоли и Џенифер Анистон.

Веста дека на бината заедно ќе се појават некогашните ривалки, кои зад себе имаат брак со актерот Бред Пит, ги изненади сите, а посебно бидејќи тие две не се појавиле на исто место и во исто време се од доделувањето на наградите од Здружението на филмски критичари во 2015 година.

Оваа година, фокусот на цела церемонија ќе биде меѓусебната поддршка и охрабрување на жените, посебно после успехот на неодамнешната кампања #МеТоо и движењето „Time’s Up“, кои се поврзани со скандалите околу сексуалното злоставување во Холивуд.

Организаторите сметаат дека двете поранешни ривалки ќе испратат јавна порака во јавноста, ако застанат една покрај друга.

И Џенифер Анистон и Анџела Џоли се познати по јавното застапување на женските права во Холивуд.

Анистон неодамна донираше половина милион долари за кампањата „Time’s Up“, додека Анџелина Џоли откри дека имала „лошо искуство“ со Харви Вајнстајн во хотелска соба кон крајот на 90-тите години од минатиот век.

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер