Дали Цеца се возеше со владин хеликоптер за Нова година ?

Политичарите во кавга за можна злоупотреба на владиниот хеликоптер за превоз на Цеца Ражњатовиќ.
Партијата за демократски прогрес ја обвини владата на Република Српска дека на 31 декември и на 1 јануари на Светлана Ражњатовиќ за лични потреби и бил даден хеликоптер , што е во директна надлежност на кабинетот на претседателотДодик.  Од партијата се повикуваат на фотографиите и написите во медиумите на кои се гледа како Цеца патува со хеликоптерот за да настапи на Новогодишната ноќ во ноќен клуб во сопственост на човек близок до претседателот Милорад Додик.

Од ПДП бараат владата да објасни кој ќе ги покрива трошоците за користењето на хеликоптерот.

Од Владата одговараат дека Цеца не се возела од Белград до Бања Лука со владиниот хеликоптер , туку само над Бања Лука и тоа летот бил во знак на благодарност, бидејќи Цеца дел од  хонорарот  од настапот за Нова година ќе го донирала во хуманитарни цели .

Од хеликоптерскиот сервис за злонамерни ги оценуваат тврдењата оти Цеца се возела во хеликоптер по налог на претседателот на Република Српска , Додик .

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер