Обвиненијата за сексуални вознемирувања пресудија, холивудскиот актер се разведе

Холивудскиот актер Кејси Афлек се разведе.
Неговата сопруга, Самер Финикс после скоро две години раздвоен живот ги предала документите за развод, а после вонсудскиот договор околу алиментацијата нивниот брак е завршен.

„Самер долго време не веруваш, но се кулминираше кога дозна за обвиненијата од неговите колешки дека сексуално ги малтретира. Оттогаш се обидуваат да го спасат бракот поради децата, но не им успеа“ – изјави заеднички пријател за „Дејли Меил“.

Foto: Getty

Родителите добиле заедничко старателство над децата, синовите Индиан и Атикс.

Раздорот во бракот кулминира кога актерот добил номинација од Американската академија за филм. Тогаш испливаа неговите скандали на виделина, преку кои Самер не можела да премине.

Имено, две жени го обвинија Афлек во 2010 година за сексуално вознемирување.

Foto: Getty

Магдалена Горка и продуцентката Аманда Вајт постигнале вонсудски договор, а двете тврделе дека Кејси им се вовлекувал во кревет навечер додека заедно работеле и ги молел да спијат со него.

Кога двете го одбиле, тој пред екипата на филмот ги понижувал и навредувал.

Ваква невеста досега никогаш не сте и нема да видите!(видео)

Том Гарднер ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, но кога се свртел останал шокиран. Ова дефинитивно не е венчавка каква што очекувал.

Поради старите обичаи не можел да ја види невестата до тој момент. Тоа се нарекува “first look” (прв поглед).

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Тоа што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја друга, но тогаш се случува луд пресврт какво што никој не очекувал.

Видеото станало вирално и луѓето го делат со своите пријатели и семејствата. Дали вие ова би го направиле на вашата венчавка?

Неверојатно операции кои се изведени на човековото тело (видео)

Медицината прави чуда.

Едно до најголемите човечки чуда дефинитивно е медицината. Операциите кои денес се изведуваат порано биле научна фантастика пред неколку децении. Токму некои од неверојатните операции за кои може повеќе да дознаете вклучуваат и спојување на преполовен рбетен столб, операција изведена во матка и други.

Повеќе ништо не е научна фантастика, а овие операции се успешно изведени и луѓето преживеале.

Во продолжение погледнете некои од најбизарните операции кои се изведени на човечкото тело.

Една состојка која сите ја имаме во кујна прави чуда за вашата коса и не станува збор за маслиново масло

Понекогаш најдобрите производи за убавина се кријат, онаму каде никогаш не би очекувале, во вашите кујнски плакари.

Сигурно сте слушнале до сега за сите “магични” својства на маслиновото масло за нега на косата и хидратација на косата, но се чини дека уште една клучна состојка за салатите е одлична подготовка за нега на коса.

Станува збор за јаболковиот оцет, кој има корисен ефект врз косата, меѓу другото, и темелно чистење на темето. Јаболковиот оцет, исто така, помага во зајакнување на косата, го поттикнува растот на косата, ги отстранува остатоците од другите производи и помага во отстранувањето на првутот. Исто така, нема да ја наруши pH рамнотежата на косата и ќе и даде здрав сјај се до врвовите.

Морате да признаете дека листата на придобивките кои и ги овозможува јаболковиот оцет на вашата коса е навистина долга и тешко дека во продавниците ќе најдете производ кој може да се мери со ова “чудо” од кујната.

притисни ентер