Видео- Фото: Манекенка со секси танц ќе го „срушеше“ интернетот

Зулејка Ривера е поранешна мисица и манекенка која стана светски позната по улогата во спотот на Луис Фонси.
Во 2006 година убавата Зилејка ја освои титулата Мис на Универзум. По тој голем успех атрактивната манекенка стана актерка и имаше неколку улоги во сапуници . Денеска Зулејка работи како ТВ водителка. Но, најголемата слава ја доживеа по снимањето на спотот за сега веќе легендарната песна Деспасито, каде ги воодушеви мажите од целиот свет.

На Инстаграм Зулејка ја следат повеќе од еден милион фанови кои уживаат во нејзиниот совршен изглед.

Со објавување на последното видео на Инстаграм , во кое Зулејка ги почести фановите со секси танц , манекенката за малку ќе го „срушеше“ интернетот. Видеото експресно собра 335 689 лајкови. 

 

Así me disfruto tu calentura 😜 #stopthehate ✋🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Фото: Викторија јавно се шегува со Дејвид:„Тато се бламира и лула “

Џет сет семејството Бекам ужива на одморот на Свети Стефан во Црна Гора.

Мама Викторија јавно се шегува со тато Дејвид кој вистински ужива во летните лудории со своите деца.

Модната икона го снима својот сопруг и го објавува на социјалните мрежи.

-Тато се бламира и лула , напиша Викторија Бекам под видеото на кое може да се види како Дејвид се лула на лебед на дување  покрај ѕидините на луксузниот Свети Стефан.

„Не е ни чудо што и децата побегнаа од него“ коментира мама Викторија Бекам.

Славниот фудбалер според фотографиите на социјалните мрежи  дефинитивно е воодушевен од црногорскиот полуостров и ужива со децата да го истражува.

Дејвид е „фатен“ од папараците и како вози скутер.

Фото: Руски „кортеж“ и американскиот „ѕвер“

Највлијателните светски политичари, претседателите на САД и Русија на самитот во Хелсинки ги покажаа своите луксузни црни лимузини.

Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат надвор од Русија гја искористи својата нова лимузина „кортеж“.

Претседателот на САД пак Доналд Трамп  на средбата со својот руски колега во  финската метропола пристигна во својот Кадилак познат како „ѕвер“.

Фото- видео: Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

Verano Carlos Paz @lasobrideperez 🔥😍👑 #solnodamas

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

притисни ентер