Манекенката изведе секси танц, а нејзиното видео го “сруши“ интернетот (видео)

Зулејка Ривера е поранешна мисица и манекенка која светската слава ја стекна со улогата во спотот на Луис Фонси.
Зулејка Ривера во 2006 годна ја освои титулата Мис на Универзумот.


 

Fearless nights... . . Outfit: @pleasedonttellshop

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


После тој успех, вплови во актерските води и имаше запазени улоги во неколку теленовели и сапуници, а денеска работи и како ТВ водителка.


 

Girls compete with each other. Women empower one another. #letsgetit #islandgirl #aboutlastnight . . H&M: @geraldstylist

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on


Сепак, најголемата слава ја доживеа после снимањето на спотот за песната Деспасито, во кој ги воодушеви мажите ширум светот.

Зулејка на инстаграм има милион следбеници кои и се воодушевуваат на совршениот изглед.


Секоја нејзина објава е пропратена со бројни пофалби, а последната видео-снимка успеа да предизвика вистинска бура од коментари.

Убавата манекенка ги почести своите следбеници со клип во кои изведува секси танц, а видеото досега освои повеќе од 320.000 лајкови.


 

Así me disfruto tu calentura 😜 #stopthehate ✋🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Фото: Викторија јавно се шегува со Дејвид:„Тато се бламира и лула “

Џет сет семејството Бекам ужива на одморот на Свети Стефан во Црна Гора.

Мама Викторија јавно се шегува со тато Дејвид кој вистински ужива во летните лудории со своите деца.

Модната икона го снима својот сопруг и го објавува на социјалните мрежи.

-Тато се бламира и лула , напиша Викторија Бекам под видеото на кое може да се види како Дејвид се лула на лебед на дување  покрај ѕидините на луксузниот Свети Стефан.

„Не е ни чудо што и децата побегнаа од него“ коментира мама Викторија Бекам.

Славниот фудбалер според фотографиите на социјалните мрежи  дефинитивно е воодушевен од црногорскиот полуостров и ужива со децата да го истражува.

Дејвид е „фатен“ од папараците и како вози скутер.

Фото: Руски „кортеж“ и американскиот „ѕвер“

Највлијателните светски политичари, претседателите на САД и Русија на самитот во Хелсинки ги покажаа своите луксузни црни лимузини.

Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат надвор од Русија гја искористи својата нова лимузина „кортеж“.

Претседателот на САД пак Доналд Трамп  на средбата со својот руски колега во  финската метропола пристигна во својот Кадилак познат како „ѕвер“.

Фото- видео: Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

Verano Carlos Paz @lasobrideperez 🔥😍👑 #solnodamas

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

притисни ентер