Познатиот комичар обвинет е од колешките за сексуално вознемирување

Американскиот комичар Луис С.К (50) обвинет е од пет жени за сексуално вознемирување.
Четири од нив за „Њујорк тајмс“ изјавиле дека комичарот мастурбирал во текот на разговорите со нив, додека петтата изјавила дека од неа побарал да го направи истото.

Комичарките Дана Мин Гудман, Џулија Волов, Ребека Кори и Еби Шакнер отворено зборувале за Луис С.К., додека петтата побарала да остане анонимна.

Гудман и Волов изјавиле дека нивниот колега во 2002 година ги повикал во хотелска соба во текот на фестивалот на комедијата во Аспен и притоа мастурбирал пред нив. Уште три жени раскажале за слични искуства.

Кори изјавила дека комичарот во 2005 година бил гостин во ТВ емисија во која и таа се појавила и побарал од неа да влезе во просторијата во која таа се пресоблекувала, за да може да ја гледа додека се самозадоволува.

Додала дека остро му одговорила додавајќи дека има ќерка и трудна жена, пишува „БиБиСи“.

Шакнер навела дека колегата во 2003 година го повикала телефонски за да биде гостин во нејзината емисија и тогаш забележала дека во разговорот со неа мастурбира.

„Се почувствував многу засрамено“ – изјавила за Њујорк тајмс.

Петтата жена наводно ја вознемирувал во деведесеттите години на минатиот век додека заедно работеле на една шоу програма. Како што истакнува, Луис побарал да ја гледа додека се самозадоволува. Таа потоа додала дека се согласила на неговото барање иако знаела дека е погрешно.

„Ја злоупотреби својата моќ“ – изјавила таа.

Комичарот ги отфрли сите обвиненија и ги нарече “гласини“, кога го прашале за коментар во текот на промоцијата на неговиот филм „I love you Daddy” во Торонто.
Инаку, вчера е откажана промоцијата на споменатиот филм непосредно откако е објавена сторијата.

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

Турнејата на „спајс грлс“ неизвесна

Враќањето на „Спајс грлс“ на сцена ќе чини 150 милиони фунти. 

Секоја од девојките ќе добије по 30 милиони фунти, доколку Викторија Бекам се согласи на тоа.

Засега Бекам ја отфрли понудата, па турнејата може да пропадне.

Како што пишуваат медиумите, причините со во изборот на менаџерот, но и во успешната кариера на Викторија.

Сепак девојките веруваат дека Викторија ќе се предомисли и дека во септември ќе имаат настап.

Секси соновник: Дознајте што значат вашите еротски сништа

Еве неколку типични секс соништа и кое е нивното значење:

Барање место за секс

Ако сонувате дека со вашиот партнер барате место за секс, тоа значи дека ви недостасува интимност или дека во вашиот сексуален живот постои монотонија. Ако при вашето трагање чувствувате мачнина, тоа значи дека сте загрижени за иднината на врската.

Секс со непозната личност

Ако сонувате дека имате секс со непозната личност, тоа значи дека во животот ви недостасува возбуда. Вашиот ум ви препорачува да се релаксирате и да бидете спонтани.

Секс со забранета личност

Овие соништа најчесто предизвикуваат голема непријатност кога ќе се разбудите, но овие соништа не ви покажуваат дека и во реалноста посакувате да имате секс со таа личност, туку едноставно дека таа личност ве заинтригирала.

Или дека љубовниот живот моментално ви е досаден, па посакувате да воведете нешто возбудливо.

Секс со бившиот/ата

Овие соништа се прилично чести и се резултат на потсвесното споредување на сегашната врска со претходната. Ако сте сингл, тоа значи дека имате некои неразрешени работи со бившиот партнер.

Секс на јавно место

Овој сон има двојно значење. Првото значење е дека потребно ви е пријателите или некој близок од семејството да го одобри вашиот партнер. Второто значење е дека потајно посакувате и вие да имате некој од квалитетите и способностите на партнерот.

Тројка

Соништата во кои имате секс во тројка најчесто означуваат дека самодовербата ви е намалена и дека нешто ви недостасува во емотивниот живот.

Хомосексуален секс

Соништата за секс со некоја личност од истиот пол воопшто не се ретки. Ако сте жена, тоа значи дека вам ви е потребно повеќе нежност во животот. Ако сте маж, тоа значи дека потребна ви е акција.

Ако сонувате дека изневерувате или ве изневеруваат

Овие соништа ги прикажуваат вашите стравувања дека партнерот ќе ги изгуби емоциите кон вас.

Секс со позната личност

Сонот каде вие имате секс со некоја славна личност најчесто значи, дека во вашиот партнер ги барате идеалните карактеристики кои ги има таа славна личност. Покрај тоа, може да значи дека потајно посакувате луѓето повеќе да ве ценат.

Ако не гледате како изгледа партнерот

Ако лицето на партнерот со кој имате сексуален однос во сонот не се гледа или е матно, тоа значи дека сакате вашите таленти да бидат препознаени и да го покажете својот потенцијал.

притисни ентер