Фото: Петте најпосакувани ергени на светот

Тие се успешни, талентирани, богати и атрактивни.
Овие квалитети биле пресудни за нивниот избор  на листата на магазинот „Гламур“ на едни од најпосакуваните ергени на светот.

1. Леонардо Ди каприо(42 години).

Тој е еден од најуспешните актери во последните децении, кој не сака да се мажи.Леонардо Ди каприо зад себе има многу врски со разни убавици и манекенки од „Викторија Сикретс“. Но досега ниту една од нив не успеала да го однесе пред олтар. 2. Ронан Фароу (29 години).
Синот на славните актери Миа Фароу и Вуди Ален, Роман  зад себе има импресивна кариера. Роман е успешен новинар, адвокат и поранешен советник на американската влада со дипломи од Оксфорд и Јеил.
Според јавноста Роман ги наследил убавината на мајка му и филантропскиот карактер.3. Џек Дорси(40г.)
На третата позиција на листата на најпосакувани ергени е американскиот програмер и основач на социјалната мрежа Твитер, Џек Дорси. Прогласен е за еден од најдобрите млади иноватори на светот. Поради што и досега успеа да заработи огромни 3 милијарди долари.4. Дру Хјустон (34г.)

Американскиот бизнисмен Дру Хјустон  дипломирал информатика на престижниот МИТ универзитет. Тој е основач на „ Dropboksa“ онлајн платформата за чување на податоци. Магазинот „Форбс“ проценува дека богатството на младиот Хјустон во моментов изнесува околу 1,4 милијарди долари.5. Брајан Чески (36г.)

Листата на петте најпосакувани ергени ја затвора основачот на платформата „ Airbnb“, 36- годишниот милијардер Брајан Чески. Неговата платформа на корисниците на интернет им овозможи едноставно изнајмување на станови секаде низ светот.

Годинава Брајан им се приклучи на група на милијардери собрани околу иницијативата „ The Giving Pledge", кои се обврзаа дека во текот на својот живот ќе донираат поголем дел од своите богатства. 

Федерер со твит го честиташе бодот на Швајцарците

Најдобриот тенисер на светот, Швајцарецот  Роџер Федерер им го честиташе на фудбалерите од националниот тим нерешен резултат против Бразил на Светското фудбалско првенство 2018.

Швајцарија синоќа одигра 1:1 против големиот фаворит и го освои првиот бод на Мундијалот.

-Пристигнав дома на време да го гледам натпреварот Швајцарија – Бразил. Одличен резултат за швајцарски тим. Успех на Бразил на останатите натпревари од турнирот, напиша Федерер на Твитер. 

Турнејата на „спајс грлс“ неизвесна

Враќањето на „Спајс грлс“ на сцена ќе чини 150 милиони фунти. 

Секоја од девојките ќе добије по 30 милиони фунти, доколку Викторија Бекам се согласи на тоа.

Засега Бекам ја отфрли понудата, па турнејата може да пропадне.

Како што пишуваат медиумите, причините со во изборот на менаџерот, но и во успешната кариера на Викторија.

Сепак девојките веруваат дека Викторија ќе се предомисли и дека во септември ќе имаат настап.

Секси соновник: Дознајте што значат вашите еротски сништа

Еве неколку типични секс соништа и кое е нивното значење:

Барање место за секс

Ако сонувате дека со вашиот партнер барате место за секс, тоа значи дека ви недостасува интимност или дека во вашиот сексуален живот постои монотонија. Ако при вашето трагање чувствувате мачнина, тоа значи дека сте загрижени за иднината на врската.

Секс со непозната личност

Ако сонувате дека имате секс со непозната личност, тоа значи дека во животот ви недостасува возбуда. Вашиот ум ви препорачува да се релаксирате и да бидете спонтани.

Секс со забранета личност

Овие соништа најчесто предизвикуваат голема непријатност кога ќе се разбудите, но овие соништа не ви покажуваат дека и во реалноста посакувате да имате секс со таа личност, туку едноставно дека таа личност ве заинтригирала.

Или дека љубовниот живот моментално ви е досаден, па посакувате да воведете нешто возбудливо.

Секс со бившиот/ата

Овие соништа се прилично чести и се резултат на потсвесното споредување на сегашната врска со претходната. Ако сте сингл, тоа значи дека имате некои неразрешени работи со бившиот партнер.

Секс на јавно место

Овој сон има двојно значење. Првото значење е дека потребно ви е пријателите или некој близок од семејството да го одобри вашиот партнер. Второто значење е дека потајно посакувате и вие да имате некој од квалитетите и способностите на партнерот.

Тројка

Соништата во кои имате секс во тројка најчесто означуваат дека самодовербата ви е намалена и дека нешто ви недостасува во емотивниот живот.

Хомосексуален секс

Соништата за секс со некоја личност од истиот пол воопшто не се ретки. Ако сте жена, тоа значи дека вам ви е потребно повеќе нежност во животот. Ако сте маж, тоа значи дека потребна ви е акција.

Ако сонувате дека изневерувате или ве изневеруваат

Овие соништа ги прикажуваат вашите стравувања дека партнерот ќе ги изгуби емоциите кон вас.

Секс со позната личност

Сонот каде вие имате секс со некоја славна личност најчесто значи, дека во вашиот партнер ги барате идеалните карактеристики кои ги има таа славна личност. Покрај тоа, може да значи дека потајно посакувате луѓето повеќе да ве ценат.

Ако не гледате како изгледа партнерот

Ако лицето на партнерот со кој имате сексуален однос во сонот не се гледа или е матно, тоа значи дека сакате вашите таленти да бидат препознаени и да го покажете својот потенцијал.

притисни ентер