Запознајте ја Амира, најубавата принцеза на светот (фото)

За Амира Ел Тавил многумина ќе ви речат дека е најубавата принцеза на светот, но воедно и дама со несекојдневна животна приказна, голема хуманитарка, филантроп, меѓународна модна икона.
Амира ел Тавил (33) е принцеза од Саудиска Арабија. Родена е во Ријад, град каде, поради разводот на родителите, израснала со нејзината баба и мајка.Принцезата Амира беше пет години во брак со принцот Алвид Бил Талал, а го запознала додека го интервјуирала за весникот на своето училиште.

После разводот, таа се решила да се посвети на образованието, па се стекнала со диплома магистер за бизнис администрација.

Тука нејзините успеси не завршуваат.Оваа убавина започнува да се занимава со хуманитарна работа во својата земја, но и во другите држави.

Така дојде до позицијата директор на извршниот одбор „Ал Валид бин Тала“, организација која е посветена на борбата против сиромаштијата, меѓуверскиот дијалог и правата на жените.
Покрај одличниот пример на самостојна и силна жена, Амира многумина воодушеви со својот моден стил, односно фактот дека ги отфрли традиционалните правила на својата земја.

Исто така често можеме да ја видиме во модни комбинации кои претставуваат микс на традиционалниот и модерниот стил.

Фото: Викторија јавно се шегува со Дејвид:„Тато се бламира и лула “

Џет сет семејството Бекам ужива на одморот на Свети Стефан во Црна Гора.

Мама Викторија јавно се шегува со тато Дејвид кој вистински ужива во летните лудории со своите деца.

Модната икона го снима својот сопруг и го објавува на социјалните мрежи.

-Тато се бламира и лула , напиша Викторија Бекам под видеото на кое може да се види како Дејвид се лула на лебед на дување  покрај ѕидините на луксузниот Свети Стефан.

„Не е ни чудо што и децата побегнаа од него“ коментира мама Викторија Бекам.

Славниот фудбалер според фотографиите на социјалните мрежи  дефинитивно е воодушевен од црногорскиот полуостров и ужива со децата да го истражува.

Дејвид е „фатен“ од папараците и како вози скутер.

Фото: Руски „кортеж“ и американскиот „ѕвер“

Највлијателните светски политичари, претседателите на САД и Русија на самитот во Хелсинки ги покажаа своите луксузни црни лимузини.

Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат надвор од Русија гја искористи својата нова лимузина „кортеж“.

Претседателот на САД пак Доналд Трамп  на средбата со својот руски колега во  финската метропола пристигна во својот Кадилак познат како „ѕвер“.

Фото- видео: Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

Verano Carlos Paz @lasobrideperez 🔥😍👑 #solnodamas

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

притисни ентер