Откриена големата тајна на Мерлин Монро

Во јавноста се појавија досега невидени фотографии од Мерлин Монро од 1960-тата година, на кои таа е бремена. Тоа е времето додека била во брак со Артур Милер, но наводно забременила од друг.
Се работи за фотографии направени за време на снимањето на филмот „The Misfits“. Тие биле во сопственост на пријателката на Мерлин Фрида Хол. Се тврди дека фотогрaфиите се доказ за бременоста на Мерлин Монро, која додека била во брак со Артур Милер, забременила од францускиот актер Ив Монтан! Ова е тајната на холивудската дива која таа не ја откри никогаш, а излегува на виделина 55 години по нејзината смрт!

Ова е една од тие фотографии.


Photo shows Marilyn Monroe with prominent bump

Но, набргу по фотографирањето, Мерлин завршила во болница каде останала 10 дена, колку што отсуствувала од снимањето на филмот. Го загубила бебето.

Оваа и другите фотогрaфии од тоа време беа продадени во ноември, на аукција во Холивуд, за околу 3 000 долари.


Six photos of legendary film icon Marilyn Monroe taken by her friend Frieda Hull on July 8, 1960, outside Fox Studios in New York


Фотогрaфиите на аукција ги дал Тони Мичелс, близок пријател на пријателката на Мерлин, Фрида Хол, која почина во 2014 година.


Тој вели дека Фрида категорично тврдела дека Мерлин тогаш била бремена со Ив Монтан.

- Таа ми ја кажа приказната зад овие фотографии - дека Мерлин била бремена од Ив Монтан. Тоа не беше претпоставка туку  нешто во што беше сигурна. А дали навистина Мерлин била бремена - се гледа од фотографиите - вели Мичелс. Marilyn and sexy French actor Yves Montand didn't contain their lovemaking to onscreen

Според досега објавените податоци за нејзиниот личен живот, Мерлин Монро имала три абортуси и боледувала од ендометриоза.

Оние кои ја познавале велат дека сакала да има дете, повеќе од се.

Го загуби животот во 1962 година, на 36 години, но остана една од најголемите холивудски легенди за која се зборува и денеска, пет ипол децении по нејзината смрт.

/ извор: dailystar.co.uk

Бикот Диско од 1600 кг, има 140 000 потомци!?

Атракција на годинешниот Меѓународен саем за земјоделство во Нови Сад е бикот Диско кој тежи дури 1600 килограми, во сопственост на Сточарско – ветеринарниот центар Крњача од Белград.

Овој природен бик од сименталска раса зад себе до сега остави неверојатни 140 000 потомци , неговите ќерки на многу натпревари освоиле престижни награди.

Годината тој самиот добил награда за најголем бик  на најголемата саемска манифестација во регионот.

Диско инаку бил роден во Австрија и како теле бил купен во Србија.

Видео: БМВ Серија 8, со мотор В8 и 530 КС

Новиот БМВ Серија 8 ќе дебитира на 15 јуни, а баварскиот гигант во новата најава ги потврди некој од шпекулациите.

Според досегашните информации е познато дека Серија 8 во верзија М850 како погон ќе има В8 мотор со 530 коњски сили. Иако нема потврди дека станува збор за битурбо 4,4 литарски агрегат, вакво нешто доаѓа како најреална опција пренесуваат медиумите.

Краткиот преглед на инструмент таблата покажува најмалку седум брзини на менувачот , веројатно на осмостерпена трансмисија, како што е во М5.

Ова му дава на БМВ опција да создаде уште помоќен  М8, кој се очекува исто така оваа година, со агрегат од 625 КЦ од М5 „Компетишен“.

Силата на подлогата се пренесува преку погон на сите четири тркала  со активен заден диференцијал.

БМВ Серија 8 се опишува како „господски тркач“ , што значи дека купето поседува високи перформанси покрај системот кој овозможува лесно возење.

Фото: Познати двојки на хуманитарна вечера

Свечената вечера популарно наречена АМФАР која се одржа во Кан имала за цел собирање на средства за борбата против сидата.

Свеченоста ја одбележаа  многу познати и убави заљубени двојки.

На црвениот тепих многу од познатите двојки на радост на јавноста  дури и разменуваа нежности.

На свечената вечера меѓу  многуте гости беа и членовите на светскиот џет сет: каролина Куркова и Арчи Дрери, Петра Немцова со новото момче, актерот Пирс Броснан со сопругата Кели Смит.

Потоа, Сара Сампаио и Оливер Рипли, Хајди Клум со младото момче Том Каулиц и секако највљубените Парис Хилтон и Крис Злик кој дури имаа и мал пех на црвениот тепих.

Убавата Парис за малку ќе паднела пред своето момче.

притисни ентер