Ники Минаж пак се соблекува

Оваа фотографија на Ники Минаж објавена денеска на Инстаграм собра 497,000 лајкови од вкупниот број на 59 милиони нејзини следбеници на социјалните мрежи!
Девојката со чудни пропорции е во врска со раперот Мик Мил. Раскинуваа, не сакаа да се видат, се смируваа, а сега се пак во добри односи.

Going strong: Nicki and Meek Mill held hands on Tuesday while out and about together in Los Angeles

вистинското име на Ники Минаж е Оника Таниа Марај.

Таа е родена во Сент Џемс, Тринидад и Тобаго. На 5 години се преселила со семејството во Квинс.

- Немавме многу дисциплина дома. Мајка ми ме мотивираше, но немавме дисциплина, а тоа ми беше потребно - изјави во една прилика Ники.

Пред да стане пејачка за групата од Бруклин „Full Force“, со години работела како келнерка во ресторани.

Оваа година таа продуцира и ќе настапува во серија посветена на нејзиното растење во Квис, Њујорк...


Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер