Трауми од детството: Џулија Робертс била злоставувана од очувот

Мајкл Мотс во животот на славната актерка влегол кога таа имала четири години.
Џулија Робертс имала трауматично детство, особено откако новиот сопруг на нејзината мајка Бети станал насилен и алкохоличар.

Очувот на Џулија Робертс решил да го возврати ударот и бројните невистини, како што тврди, да ги демантира во своите мемоари.

„Моментално пишувам книга за својот живот во која ќе ги кажам моите гледишта“, рекол Мотс.

И братот на Џулија, Ерик Робертс, смета дека мажењето на неговата мајка за Мотс било голема грешка.

„Тој ме тероризираше и мене, а и моите сестри Џулија и Лиса“, вели Ерик.

Нивната мајка Бети повеќе не е во брак со Мотс.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер