Како осомничен дека ги одгледувал растенијата е синот на сопственикот Х.Р.(42) кој засега не е пронајден и по кого се трага. Претресот бил реализиран во консултација и координација со јавен обвинител, а растенијата биле пронајдени во помошен објект до куќата и балконот од третиот кат во куќата што ја користел Х.Р.

- Сето пронајдено е фотодокументирано и со потврда е одземено за вештачење. Х.Р. вчеравечер бил пријавен дека претходно  во алкохолизирана состојба извршил семејно насилство врз неговите родители, а се сомничи дека и веднаш потоа ја запалил нивната плевна со добиточна храна, рече Јосифовски. 

Датум на објава: петок, 26 јуни 2015 во 12:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар