Тој се  товари за убиство кое го извршил на 6 јануари 2001 година, во куманово кога заедно со уште двајца негови познаници со пиштоли, кои ги поседувале без одобрение, од живот лишиле едно лице.

Имено причината за убиството е што пријавените, револтирани бидејќи сега убиениот не се согласувал на брак помеѓу неговата ќерка и синот на приведеното лице, се упатиле кон неговата куќа и по кратка расправија започнале да пукаат кон него при што му нанеле четири прострелни рани.

Истиот бил пренесен во ургентен центар скопје каде на 8 ми јануари 2001 година им подлегнал на повредите.Датум на објава: четврток, 11 јуни 2015 во 15:10
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:13

коментари

остави коментар