Попладне во јужните и западните делови ќе биде променливо облачно со краткотраен дожд и ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура се спушти до 9-иот степен,  а дневната ќе се движи од 25 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност со температура до 32 степени.

И утре  слично време. Во јужните и планинските предели ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.

И во четврток во попладневните часови ќе има локален пороен дожд проследен со грмежи.  

Датум на објава: вторник, 09 јуни 2015 во 10:43
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:40

коментари

остави коментар