Познат убиец доцна вечерва бил екстрадиран во Македонија, објави Press24, повикувајќи се на полициски извори. Според објавените информации, станува збор за лице кое треба да одлежува казна за убиство што го извршил пред повеќе години. Од полицијата не сакаат да изнесат никакви детали.
Потврдуваат дека имале поголема акција за спроведување вечерва, но не откриваат за кого станува збор.

Извори на Press24 од истражниот затвор во Шутка кажале дека голем број полициски автомобили вечерва пристигнале таму. Никој не знаел кој осуденик е доведен, но низ затворот се шпекулирало дека станува збор за познат убиец по кого полицијата трагала долги години.

Press24 ја проверил информацијата и на скопскиот аеродром. Од таму потврдиле дека вечерва имало големо присуство на полициски службеници но откриваат информации кој осуденик е доведен. 

Датум на објава: петок, 25 април 2014 во 23:21
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:12

коментари

остави коментар