Грчкото знаме било запалено на плоштадот „Мајка Тереза“ околу 16 часот, во моментот кога во хотелот „Рогнер“ кој се наоѓа во близина на плоштадот, се одржувал албанско-грчки економски форум.

Момчињата чиј идентитет не се наведува се приведени од полицијата.

Датум на објава: понеделник, 04 ноември 2013 во 22:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар