МВР извести дека на 27.09.2013 година, во времето 19,00 до 22,00 часот на ул.„Аугуст Цесарец“ во Скопје, непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба во стан, сопственост на Х.М.(47).

Од станот биле одземени техничка стока, накит и мобилни телефони во вредност од 330.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот и расчистување на случајот.

Датум на објава: понеделник, 30 септември 2013 во 12:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар