Претседатрелот на собранието Талат Џафери сакаше да ја отвори амандманската расправа по осмата точка на двенвниот ред , трето читање на Законот за јазиците . На тоа пратениците од опозицијата излегоа на говорница .

Пратеникот Никола Груевски застана до претседателот Џафери и не му дозволи да ја продолжи седницата со тоа што сакаше да му ја одземе картичката . На тоа реагираше собраниското обезбедувањ е.

По инцидентот , Џафери ја прекина седницата и објави пауза . 

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 16:30
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:55

коментари

остави коментар