Американскиот претседател Доналд Трамп се појави на гала вечер во клубот Гридирон во Вашингтон, каде се собраа многу влијателни луѓе од светот на медиумите и политиката.

Тој бил поприлично расположен, па неговите шеги многумина од присутните гости ги оставиле збунети. Сепак тоа што најмногу ги заинтригира гостите е пораката која ја испратил, а се однесува на неговиот тим, но и на првата дама.

„Толку луѓе заминуваат од Белата куќа. Постојано е возбудливо и прометно. Јас сакам хаос. Навистина е добар. Прашањето кое постојано ми го поставуваат е ’Кој ќе си замине следен’? Стив Милер или Меланија’“, ги пренесе „СиЕнЕн“ неговите зборови.

Со оглед на тоа дека овој брачен пар поминал низ многу бури во својот однос, шегата која ја изговори Доналд сите присутни ги остави затечени, а многумина се запрашаа дали е се во ред меѓу нив.

Потсетуваме, нивниот брак беше најмногу загрозен после секс-скандалот со порно актерката Сторми Даниелс, која уште во 2011 година во интервју за „In touch” ја призна аферата.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 15:03
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар