Со овој спомен оддаваат почит кон жртвите кои се убиени во повеќе престрелки почнувајќи од масовното убивање во 2012 година во основното училиште „Сенди хук“ во Њутаун, Конектикат..

Споменикот го создадоа организаторите кои се залагаат за реформи за поседување на оружје.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 14:38
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:40

коментари

остави коментар