За прв пат се појавува на насловната страница на „Che” уште во 2000 година, кога имала само 16 години, а во септември 2003 година позирала за холандското издание на магазинот „Elle”.

Нејзините фотографиите се појавиле и во „Sports Illustrated”, а позирала во бикини во 2004 и 2005 година.

Џесика исто така е еден од моделите на модната куќа „Викторија сикрет“.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 14:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар