Продолжението на 32. собраниска седница, на која е третото читање на законот и над 35.000 амандмани поднесени од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, е закажана за 13 часот.

Пред Собранието, исто така, има видливо полициско обезбедување, како и многубројни екипи на медиумите.

Улицата пред Собранието попладнево е затворена за сообраќај./МИА.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 12:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар