Полицијата во Крагујевац го уапсила 47 годишниот маж , а е во потера по 30 годишниот полицаец кој  киднапирал 24 годишно момче. Тие го претепале момчето , а потоа му се заканиле и на неговиот брат .

Двајцата се товарат за киднапирање и принуда , додека полицаецот и за загрозување на сигурноста. Мажот заедно со полицаецот ,кој не бил на должност , вчера го киднапирале момчето од Крагујевац .

Уапсениот маж е во 48 часовен притвор , а по полицаецот се трага , соопштува српското МВР.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 22:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар