Москва упати силен протест до Британската амбасадорка во Русија , Лора Бристоу , со наводи дека се неосновани тврдењата за руска вмешаност во труењето на екс двојниот шпион , Сергеј Скрипал .

Според министерството за надворешни работи на Русија , со амбасадорката Бристоу разговарал првуиот заменик министер за надворешни работи , Владимир Титов .

Тој наводите на Британската премиерка Тереза Меј за вмешаност на Русија во труењето на Скрипал ги нарекол ,,отворена провокација“ .

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 17:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар