Идејата за пијалакот “достоен за кралеви” е на компанијата Виндзор Итон.

Од ограничената серија пијалаци ќе се произведуваат над 6200 литри.

Пивото, именувано “Виндзорскиот јазол на Хари и Меган”, содржи голем број на линкови на љубовната приказна на двојката.

Дизајнот на розовата етикета вклучува испреплетени златни срциња, како и трансфузија од едно во друго на британското и американското знаме.

Состојките, исто така, имаат своја симболика. Медот е направен од Западниот брег на САД, земјата на Меган Марлел. Пивото содржи и британски хмељ Инвикта – упатување на Параолимписките игри Инвиктус во Торонто, Канада, на кои минатата година вљубените за прв пат се појавија официјално како двојка. Принцот Хари се запозна со својата идна сопруга во мај 2016 година за време на посетата на Торонто, за да ги промовира игрите. За дополнителен “сјај” пивото содржи јачмен од фарма на кралицата Елизабета Втора во Виндзор.

Калверт од компанијата за подготовка открива дека специјалниот производ создаден во чест на нивната венчавка ќе биде испратен до принцот Хари и Меган Маркел.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 16:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар