Нејзината пријателка Селма Блер изјавила дека Камерон и кажала дека завршила со филмската индустрија и дека не планира враќа на големото платно. Тие две заедно глумеле во филмот "The Sweetest Thing"  во  2002 година.
-Бев на ручек со Камерон пред некој ден и зборувавме за тој филм. Би сакал да снимиме продолжение, но Камерон се повлече од актерството и беше само во фазон :„Завршив со тоа“. Таа и не мора повеќе да снима филмови, има убав живот и не знам што би можело да ја врати“, кажала Блер. 

Камерон не снимала ниту еден филм од 2014 година кога во римејкот на "Annie" ја глумеше мис Ханиген. Сопругот го запознал токму таа година, а се венчале во 2015 година.
-Камерон не сака да работи. Ќе ужива дома и во тоа што е домаќинка, а повеќе од се има желба да стане мајка. Во овој момент тие двајца би бие пресреќни кога би се случило чудо и би добиле дете“, кажал неименуван извор.
Актерката изјавила дека од кога го има сопругот повеќе ништо друго не и е важно во животот. 

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 14:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар