Фудбалерот на Башахшехир  одлучил едноставната свадбената  церемонија да на направи во елитниот  „Бејкоз конак “ во Истанбул во присуство на многу познати личност од јавниот живот на Турција.Специјален гостин на венчавката на Арда и Аслихан бил претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган со сопругата Eмина.  

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 21:44
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:50

коментари

остави коментар