Лина раскажува за прв пат јавно за својот здравствен проблем . Со години се обидувала да се справи со болеста , но како конечно решение било вадењето на матката . Докторите и нашле и други пореметувања на репродуктивните органи .

,, Покрај ендометријата и чудното испакнување на стомакот , имам и ретроградно крварење . Мојата матка наместо да има облик на сијалица, имаше облик на срце. “ објаснува актерката .

Лина за Вог открива дека сепак сака да има дете , било да го добие од сурогат мајка или да посвои .

Актерката неодамна раскина со музичарот Џек Анотоноф , со кого пет години беше во врска .

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 21:00
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 08:41

коментари

остави коментар