Аргентинските власти објавија награда од 4,9 милиони долари ( 98 милиони пезоси ) за информации што би помогнале да се најде подморницата ,,АРА Сан Хуан “ , што исчезна на 15 ноември минатата година .
Подморницата последен пат беше видена кога со 44 членови на екипажот го напушта пристаништето во градот Ушуаја на крајниот југ на Аргентина .

Една недела траеше потрагата по подморницата , по која трагаа и меѓународни истражители.

Соопштението за наградата е објавено на сајтот на Министерството за одбрана. 

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 19:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар