Претходно , Мајкл Коен изјави дека такво нешто не се случило . Но , денеска тој призна дека во 2016 и платил 130 000 долари на порно ѕвездата за да потпише договор пред изборите со кој се обврзува дека нема да зборува за нејзината врска со претседателот Доналд Трамп.

Но , во јавноста се појавија жешки делови од нејзиното интервју од 2011 година , во периодот кој не е опфатен со договорот.

Како што изјави денеска адвокатот , исплатата била легална и не била дел од парите за кампањата на Доналд Трамп. Американскиот претседател имал врска со порно ѕвездата во 2006 година , веднаш по породувањето на Меланија Трамп .

Атрактивната Сторми Даниелс , која глуми во над 150 порно филмови , вели дека во тоа време Доналд Трамп ја молел да ја продолжат врската .

Во денешната изјава на Коен , кој е долгогодишен адвокат на Трамп , тој вели дека секогаш ќе ги заштитува неговите интереси .

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 18:55
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 19:49

коментари

остави коментар