Телото на девет годишната Мејлис е најдено откако исчезна во август минатата година во Француските алпи. Според обвинителството ,поранешниот војник , 34 – годишниот Нордал Леланде признал дека не сакајќи го убил девојчето .

Тој се согласи да соработува во истражителите дури откако капка крв на Мејлис била најдена во неговиот автомобил .

Девојчето исчезнало за време на свадба во мало место северно од Гренобл .

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 18:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар