Беше потпишан протокол за размена на ратификациските документи, со што и официјално во сила стапува Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу двете земји.. На пресконференцијата, Борисов и даде поддршка на Македонија и изрази оптимизам за скорешно решение на спорот со Грција.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 18:13
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:26

коментари

остави коментар