Опожарени биле два кревета од заедничката просторија на зграда на улицата „Томе Томшиќ“ во близина на „Пелагонија“.

Од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје информираат дека поради големиот број јавувања за пожарот на лице место биле пратени четири противпожарни возила и десетина пожарникари. /МИА

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 15:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар