Според извештаите на локалните медиуми, три лица се ранети.Фотографиите кои се појавија на социјалните мрежи покажуваат црно комби пред влезот во зградата и човек кој е врзан со лисици, за кој се претпоставува дека е напаѓачот.Се гледаат и дупки од куршумите на теренецот, кој удрил во бетонската ограда.

Автопатот MD 32 е затворен, а возачите се известени да ги користат алтернативните рути.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 15:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар