Принцот имаше 83 години.

Данската кралска палата соопшти во вторникот дека принцот, бил хоспитализиран од неделата 28-ми јануари во „Rigshospital“ во Копенхаген поради тумор на левото белодробно крило, којшто се покажал бениген, како и поради белодробна инфекција, се вратил дома за да „ги проживее последните моменти“.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 10:53
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:04

коментари

остави коментар