Од МВР соопштија дека од страна на полициски службеник излезено е на местото на настанот, при што е утврдено дека станува збор за пиштол марка „Берета“.
Оружјето  е подигнато за понатамошна  постапка. 

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 10:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар