МВР информира дека по незгодата пешакот А.И. со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Медицински центар Куманово, каде му се констатирани тешки телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и возилото. 

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 10:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар