Навивачот починал  неколку часа пред натпреварот на „армејците“' против Црвена Ѕвезда од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа, кој се игра во моментов.

Рускиот навивач починал од срцев удар.

Трагедијата не е поврзана со судири меѓу приврзаниците на двете екипи.

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 20:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар