Во зградата на Британскиот парламент полицијата ја испитува содржината на сомнителниот пакет . Инцидентот се случил во Долниот дом на Пармалентот .
Портпаролот на полицијата без детали кусо информира .,, Полицијата во моментов испитува инцидент во зградата на Парламентот “ .

Повеќе детали најавуваат по завршувањето на истрагата .  

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 15:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар