Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел пари од околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 12:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар