Кралицата се возеше со железница заедно со другите патници . Таа со минимално обезбедување се качи на станицата во Норфолк. Претходно таа престојуваше во Сандинграм каде со семејството ја прослави 66 годишнината од крунисувањето .

Од таму , во Лондон допатува со воз . Партниците биле шокирани од присуството на кралицата .


Во изјавата таа вели ,, Со изборот на облека решив да се истакнам за да можат луѓето да кажат дека ја виделе кралицата “ .


Датум на објава: недела, 11 февруари 2018 во 17:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:58

коментари

остави коментар