Вистинска геј сапуница ги шокира Парагвајците . Во јавноста се појавија фотографии на поранешниот љубовен пар – претседателот на фудбалскиот клуб Рубио , Антонио Гонзалес со фудбалерот Габриел Кабаљерос.

Гонзалес го обвинил фудбалерот дека намерно ги објавил фотографиите за да го уценува за трансфер во клубот .

Претседателот на ,,Рубио,,  вели дека бил во љубовна врска со фудбалерот две години и оти сега тој е неблагодарен , бидејќи го пазел , па дури и м у дал да го вози неговиот Мерцедес.
Љубовта меѓу двајцата завршила кога фудбалерот го напуштил претседателот , зашто се заљубил во менаџерот на клубот , Валентин . Како што пишуваат локалните медиуми , Валентин во клуб го завел Кабаљерос , кој го оставил сам претседателот Гонзалес  . 


Тој му се заканил  дека ќе ја објави сликата , по што претседателот ги искинал договорот со фудбалерот .


Датум на објава: сабота, 10 февруари 2018 во 10:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар