Фотографијата на која новородената ќеркичка  Сторм ја држи за рака Кајли за еден ден доби над 15 милиони лајкови и  над 670 000 коментари .

Рекордот до денска го држеше Бијонсе , која освои 11,2 лајкови на фотографијата со која ја соопшти својата бременост.

Поради тоа што Кајли долго време криеше дека е трудна , на Твитер им с еобрати на своите фанови , на кои им се извини што толку долго ги држела во неизвесност.

,,Избрав својата бременост да не и ја претставувам на светот . Ми беше потребно време да се подготвам за оваа улога на најпозитивен и најздрав начин и без стрес.”, напиша Кајли на Твитер . 

 

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Датум на објава: четврток, 08 февруари 2018 во 22:22
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:51

коментари

остави коментар