Убавата девојка е најмладата ќерка на покојниот основач на ,,Аpple” , Стив Џобс и Лорен Пауел – Џобс . Има 19 години и студира на престижниот универзитет Стенфорд.

Животот на девојката е вистинска бајка , пред се поради богатството што и го остави таткото од 20,1 милијарда долари .

Таа се натпреварува во јавање коњи , па затоа мајка и и купи ранч вреден 15 милиони долари за да има каде да тренира .

Има момче , Еугениот Гарза Перез , кој исто така се занимава со јавање и студира економија во Мајами .

Стив Џобс ја обожуваше Ева , кој има изјавено  дека еден ден ја гледа на чело на својата компанија .

Датум на објава: четврток, 08 февруари 2018 во 21:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар