Таа се лекува на Институтот за онкологија и радиологија во Белград , а според Српските медиуми е во многу тешка состојба.  Докторите се надеваат дека Марина ќе успее да се избори со болеста и ќе излезе како херој од оваа битка.

65- годишната Туцаковиќ е автор на огромен борој хитови кои ја одбележаа екс- Ју сцената .

Таа ги има напишано песните ,,Ти си жеља мог живота” од групата Магазин , за Оливер Драгојевиќ ја напиша ,, Што то бјеше љубав” , Мишо Ковач ги пееше нејзините хитови ,,Мало ми је један живот с тобом “ и ,, Сви пјевају , ја не чујем “ , додека Северина ги пее ,, Гас , гас “ , ,,Гаде” и ,, Тридесете” , напишани од Марина Туцаковиќ .

Хитовите на Марина ги пееја и  Зана , Здравко Чолиќ , Златко Пејаковиќ, Далибор Брун , Лепа Брена, Неда Украден и многу други .

Датум на објава: среда, 07 февруари 2018 во 19:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар