Бродот во четвртокот навечер влегол во бурата која се формирала над атлантскиот океан и се движела кон источниот брег на САД.

Со оглед дека кабините биле полни со вода, патниците спиеле во ходниците и деловите од бродот во кои немало штети.

Норвешката фирма „Norwegian Cruise Line“ по ова патешествие на патниците им се извини поради „екстремните временски услови“ и велат дека се среќни оти сите се живи и здрави.


Датум на објава: понеделник, 08 јануари 2018 во 12:41
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:12

коментари

остави коментар